Socjalizacja - Po prostu być.


Przez tysiące lat psy żyły w grupach, swobodnie się komunikując, współpracując, spokojnie spędzając razem czas ze sobą i swoimi ludźmi. Tak właściwie dopiero ostatnie kilkadziesiąt lat, m.in. poprzez rozwój miejskiego stylu życia, spowodowało, że wiele psów nie ma okazji być "ze swoimi", rozmawiać bez skrępowania "po psiemu". Z tego powodu większość z nich ma kłopoty m.in. z agresją, czy nadmiernym pobudzeniem, gdy gdzieś tam po całym dniu siedzenia w czterech ścianach, przemykając osiedlową alejką, zobaczy przedstawiciela swojego gatunku. Życie w pojedynkę (choćby nawet wśród najbardziej kochających ludzi) nie jest dla nich normalną, naturalną sytuacją! Norma, uwarunkowana genetycznie, to być w grupie, wśród swoich...po prostu być - kulturalnie i spokojnie, bez robienia sobie krzywdy, bez prześladowania się nawzajem, bez strachu. Psy, jakie uczestniczą w naszych socjalizacjach są takie, jakie są psy...oprócz tego, że wszystkie są cudowne...podobnie jak w całej populacji, większość z nich przychodzi z tak dobrze znanymi wyzwaniami z zachowaniem. Agresja, ekscytacja, wycofanie, lękliwość...widzimy to codziennie i tym większa radość obserwować piękne zmiany w zachowaniu.

W sprawie socjalizacji psa dzwonimy: 725 028 270 - Łukasz


156 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dlaczego mój pies...?

...jest niespokojny...nadmiernie pobudzony...za dużo szczeka...ciągnie na smyczy...jest agresywny...boi się wszystkiego... Oczywiście każdy przypadek jest inny i wymaga wejścia w szczegóły, jednak ist

International Association of Canine Professionals (IACP)

IACP#5401 - Professional Level

© 2020 BINGO! Szkolenie Psów