Lista pięciu najgroźniejszych psów świata.


Bez dwóch zdań - ten temat jest kontrowersyjny i nie ma wątpliwości, że nie wszystkim to się spodoba, ale ludzie mają prawo wiedzieć. Zdecydowaliśmy się ujawnić listę pięciu NAJGROŹNIEJSZYCH psów na świecie.

Najbardziej niebezpieczne psy na świecie (w odwrotnej kolejności):

5. Źle żywiony pies.

Źle żywiony pies to taki, którego futruje się jedzeniem niczym ciężarowca, mającego startować w igrzyskach olimpijskich, a który ma możliwość spalenia jedynie jakichś 20% przyjętych kalorii. Taki osobnik ma mnóstwo niespożytkowanej energii, a jego źle dobrana dieta często może objawiać się nagłymi wybuchami niekontrolowanego pobudzenia. Źle żywiony pies chciałby byś się zastanowił - jak czułbyś się, spędzając cały dzień w nudnym biurze, podczas gdy każdy centymetr twojego ciała krzyczy o jakąkolwiek możliwość spalenia nadmiaru kalorii. Źle żywiony pies byłby szczęśliwszy i bardziej bezpieczny dla otoczenia, gdyby jego dieta odzwierciedlała jego styl życia.

4. Pies, który nigdy nie miał kumpli.

Znany również jako „źle zsocjalizowany pies”.

Był trochę nieznośny kiedy był szczeniakiem, dlatego jego właściciel zdecydował, że lepiej będzie trzymać go z dala od jakichkolwiek form zwierzęcego życia. Teraz ten pies całe dnie spędza, oddając się swojej obsesji: jakby to było pogonić inne pieski i… na litość boską…pewnego dnia to mu się uda!

Pies, który nigdy nie miał kumpli, sprowadza na swojego właściciela całą masę kłopotów. Nie ma żadnych umiejętności społecznych i nigdy nie miał szansy nauczyć się naturalnych interakcji, przebywając w towarzystwie przedstawicieli swojego własnego gatunku. Kiedy spotka nieznajome psy, pójdzie mu mniej więcej tak jak słoniowi w składzie porcelany - na pewno coś schrzani…i to poważnie.

3. Krzykacz.

Krzykacz to pies, który większość życia spędza drąc się na wszystkich dookoła… a oni często nie pozostają mu dłużni. Widzi ludzi na swojej ulicy, krzyczy na nich, a w ramach rewanżu, jego pan krzyczy na niego. Krzykacz, słysząc że jego pan dołącza się do jego wrzasku, zakłada że musi on być również zdenerwowany i niespokojny z powodu tych ludzi/psów/gołębi, które śmią przechodzić za oknem. Krzykacz otrzymuje więc nieustające wsparcie w produkcji swojego jazgotu i trochę tak jak „pies, który nigdy nie miał kumpli” spędza całe dnie, zastanawiając się, jak to będzie fajnie, kiedy w końcu będzie mógł naprawdę stawić czoła sprawcom swojej niedoli.

2. Pan na włościach.

Pan na włościach to pies, który jest bardzo wrażliwy w kwestii gości, odwiedzających jego folwark bez zapowiedzi. Z przyjemnością dokopie ci w odwecie za twoją ignorancję i naruszanie jego strefy, bez uzyskania odpowiednich papierów ze zgodą na wejście.

Pan na włościach ma na swoim koncie wiele ran i podartych nogawek wśród listonoszy, panów z ciepłowni, kurierów… Na szczęście dla niego, jego właściciele absolutnie nie są w stanie przyznać, że ich "obrońca" jest skłonny do jakiejkolwiek przemocy, dlatego zostawiają go bez żadnej kontroli, umożliwiając by sam wymierzał sprawiedliwość wszystkim groźnym najeźdźcom.

  1. Rozpieszczony pies.

„To jest moje i tamto jest moje i oni są moi. Mam do tego prawo i skoro pierwszy to zauważyłem, skoro pierwszy na to wszedłem, to wszystko jest moje i jestem tego prawowitym właścicielem…”

Witajcie w świecie rozpieszczonego psa. Mówiąc najprościej - jest on głęboko przekonany, że może mieć wszystko czego chce. Biada każdemu, kto spróbuje go przekonać, że jest inaczej! Jego nieśmiali właściciele nigdy nie mieli serca, żeby przekazać mu, że w świecie ludzi pokazywanie zębów i warczenie wcale nie oznacza legalnego sposobu na przejmowanie dóbr. Puszczają mu to płazem, i co gorsza, pozwalają mu zachować i stopniowo gromadzić jego zdobycze.

Niestety rozpieszczony pies pewnego dnia spotka na swojej drodze kogoś, kto nie jest w pełni świadomy, że wszystko na ziemi należy do tego właśnie psa. To przykre, ale w przeciwieństwie do stłamszonych właścicieli rozpieszczonego psa, ta osoba będzie musiała bardzo boleśnie przekonać się o tym, jak działają przyjęte przez takiego psa prawa własności. Prawdziwe nieszczęście będzie wtedy, gdy tą nieświadomą osobą będzie jakiś młodzian, beztrosko ignorujący fakt, że leżąca na ziemi błyszcząca piłeczka jest akurat w tym momencie najcenniejszym łupem rozpieszczonego psa. Kilka szwów i wizyta w szpitalu, będą służyć jako dożywotnia pamiątka.

....

[…i co? na serio myśleliście, że jest coś takiego jak „lista niebezpiecznych ras”?]

Wpis (za zgodą autora, Ryana O'Meara) jest wolnym przekładem artykułu: "Revealed: The 5 Most Dangerous Dogs In The World!" zamieszczonego w internetowym wydaniu magazynu Total Dog (totaldog.co.uk) i jest głosem w toczącej się tu i ówdzie dyskusji o wszelkiego rodzaju bzdurnych listach psów niebezpiecznych, zakazanych itd.

Do przemyślenia...