Braciszkowie


W 1966 roku grupa mnichów (franciszkanie obrządku bizantyjskiego), odłączyła się od swojego pierwotnego zgromadzenia i założyła własne, gdzieś na farmie wśród wzgórz stanu Pensylwania. Trzy lata później, w tej samej okolicy zamieszkały siostry zakonne tego samego obrządku i szybko dały się poznać jako doskonałe opiekunki, chętnie pomagając uboższym rodzinom i okolicznym szpitalom. Owe siostry zakonne to Nuns of the New Skete, dziś specjalizujące się m.in. w pieczeniu przepysznych serników (poważnie!). Braciszkowie natomiast - Monks of the New Skete, słyną ze swoich umiejętności szkolenia psów i hodują owczarki niemieckie. Ich książka "The Art of Raising a Puppy" ("Sztuka wychowania szczeniaka") to absolutny bestseller i pozycja uznana wśród wielu światowej klasy trenerów, jako całkowicie wyczerpująca temat okresu szczenięctwa. Więcej o zgromadzeniu Monks of The New Skete: www.newskete.org


90 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie