Kilka słów o korygowaniu złych zachowań.

👉Nie reagując, gdy pies robi rzeczy których nie lubisz, przestajesz lubić psa.
😱🤬("...ojej, ja? nigdy przenigdy!! przecież ja tak kocham Fufcia!!")

...a ile razy denerwujesz się, podnosisz głos, szarpiesz zniecierpliwiony smyczą albo zamykasz psa w drugim pokoju bo np. szczeka? 
(...jeśli nigdy-przenigdy, gratuluję, nie czytaj dalej).

Korektę należy rozumieć jako element budowania zdrowej relacji. Nie ma tam miejsca na złość i wyładowywanie frustracji.

Problem w tym, że korygowanie nie jest rzeczą prostą. Wielu kojarzy się to właśnie z przemocą, robieniem krzywdy. Tymczasem właściwie prowadzona korekta to informacja - „Droga istoto, na której mi zależy, zrobiłaś błąd. Następnym razem postaraj się bardziej”. 

Korygować znaczy naprawiać, naprowadzać na rozwiązanie. Często da się to zrobić "na pozytywnie", jednak nie zawsze tak będzie - czasem trzeba mocniej "złapać za rękę". Nie zawsze jest to sytuacja przyjemna jednak bywa kluczowa dla budowania pełniejszej i prawidłowej relacji. 
Korygowanie to nie nadane nam prawo. To jest przywilej, na który trzeba sobie zasłużyć, prezentując na co dzień właściwą, wspierającą postawę. 
Korygowanie to odpowiedzialność. Wiele osób ucieka od tematu, straszy przed korygowaniem złych zachowań głównie z tego powodu - cholernie boimy się brać na siebie odpowiedzialność.

Dosyć wstępów :)

 

Zobacz ten filmik. Psia mama koryguje zachowania podekscytowanych, natrętnych szczeniaków. Gdyby tak próbował robić człowiek lub inny, obcy pies, sytuacja zapewne wyglądałaby inaczej. Zaufanie, jakim darzą matkę szczeniaki powoduje, że mimo intensywnej, w naszych oczach, kore 

kty, maluchy nie są wystraszone, a po prostu się uspokajają. Piękna nauka o zaufaniu ale także o koordynacji i "rytmie" w komunikacji.

 

Please reload

Polecamy na blogu

Kilka słów o korygowaniu złych zachowań.

May 9, 2019

1/5
Please reload

Ostatnie posty

December 14, 2017

February 15, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

Dołącz do nas na facebook'u
  • Facebook Classic
szkolenie psów warszawa, behawiorysta warszawa, szkolenie psów bingo,

© 2018 BINGO! Szkolenie Psów

International Association of Canine Professionals (IACP)

IACP#5401 - Associate Level

  • Wix Facebook page
  • YouTube Classic
  • Google+ App Icon