Socjalizacja - Po prostu być.

Przez tysiące lat psy żyły w grupach, swobodnie się komunikując, współpracując, spokojnie spędzając razem czas ze sobą i swoimi ludźmi. Tak właściwie dopiero ostatnie kilkadziesiąt lat, m.in. poprzez rozwój miejskiego stylu życia, spowodowało, że wiele psów nie ma okazji być "ze swoimi", rozmawiać bez skrępowania "po psiemu". Z tego powodu większość z nich ma kłopoty m.in. z agresją, czy nadmiernym pobudzeniem, gdy gdzieś tam po całym dniu siedzenia w czterech ścianach, przemykając osiedlową alejką, zobaczy przedstawiciela swojego gatunku. Życie w pojedynkę (choćby nawet wśród najbardziej kochających ludzi) nie jest dla nich normalną, naturalną sytuacją! Norma, uwarunkowana genetycznie, to być w grupie, wśród swoich...po prostu być - kulturalnie i spokojnie, bez robienia sobie krzywdy, bez prześladowania się nawzajem, bez strachu.
Psy, jakie uczestniczą w naszych socjalizacjach są takie, jakie są psy...oprócz tego, że wszystkie są cudowne...podobnie jak w całej populacji, większość z nich przychodzi z tak dobrze znanymi wyzwaniami z zachowaniem. Agresja, ekscytacja, wycofanie, lękliwość...widzimy to codziennie i tym większa radość obserwować piękne zmiany w zachowaniu.

 

W sprawie socjalizacji psa dzwonimy: 725 028 270 - Łukasz

Please reload

Polecamy na blogu

Kilka słów o korygowaniu złych zachowań.

May 9, 2019

1/5
Please reload

Ostatnie posty

December 14, 2017

February 15, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

Dołącz do nas na facebook'u
  • Facebook Classic
szkolenie psów warszawa, behawiorysta warszawa, szkolenie psów bingo,

© 2018 BINGO! Szkolenie Psów

International Association of Canine Professionals (IACP)

IACP#5401 - Associate Level

  • Wix Facebook page
  • YouTube Classic
  • Google+ App Icon