Czy twój pies ma prawko?

Zdarza się, że właściciel psa myśli sobie: po co mi szkolić psa?...przecież jest tak kochany, milusiński...nie chcę odbierać mu radości i beztroski...to, że trochę niszczy w mieszkaniu, szczeka na sąsiada i nie słucha jak go wołam to nic takiego...przecież jakoś sobie radzimy. 

 

UWAGA: Szkolenie psa jest po to, by dać mu jeszcze więcej beztroski i wolności!

 

To działa zupełnie jak w przypadku prawa jazdy. Idziemy na kurs, uczymy się zasad ruchu drogowego, poznajemy znaki, zakazy, nakazy, najróżniejsze sygnały, kształtujemy nowe zachowania i umiejętności. Potem przechodzimy udany egzamin i odbieramy upragnione prawko...właśnie: UPRAGNIONE.

Dlaczego większości z nas tak zależy by mieć prawo jazdy? Przecież razem z nim dostajemy mnóstwo przepisów do przestrzegania, ograniczeń, nakazów, potencjalnych mandatów...itd.itp. Co my takiego widzimy w tym kawałku zadrukowanego plastiku?

Każdy, kto ma za sobą zdany egzamin na prawo jazdy, pamięta to uczucie tuż po wyjściu z ośrodka egzaminacyjnego - czysta radość i poczucie nadchodzącej swobody i wolności - oto za chwilę mogę wsiąść do auta i ruszać przed siebie! Gdzie chcę!

Z jednej strony mamy wiec przepisy do przestrzegania i ograniczenia - z drugiej, dostajemy ogromne możliwości, wolność, swobodę przemieszczania się i szanse na wspaniałe podróże.

Jeśli szkolisz swojego psa, dajesz mu to samo - pomagasz zrozumieć zasady, dzięki którym wie jak poruszać się i zachowywać w naszym ludzkim świecie. Jednocześnie, dzięki temu możesz bardziej mu zaufać - zabierać wszędzie ze sobą, wiedząc, że ma dobre maniery, możesz częściej spuszczać go ze smyczy, wiedząc że zawsze przybiegnie gdy zawołasz, możecie spokojnie spacerować w miejscach, które być może dotąd omijaliście. Wasze wspólne życie staje się dzięki temu ciekawsze i pełniejsze. Pies na pewno będzie ci za to wdzięczny! I ty i on zyskujecie jeszcze więcej spokoju, pewności siebie i przyjemności z każdego dnia, który razem spędzacie.

 

 

Please reload

Polecamy na blogu

Kilka słów o korygowaniu złych zachowań.

May 9, 2019

1/5
Please reload

Ostatnie posty

December 14, 2017

February 15, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

Dołącz do nas na facebook'u
  • Facebook Classic
szkolenie psów warszawa, behawiorysta warszawa, szkolenie psów bingo,

© 2018 BINGO! Szkolenie Psów

International Association of Canine Professionals (IACP)

IACP#5401 - Associate Level

  • Wix Facebook page
  • YouTube Classic
  • Google+ App Icon