Oto chodzi, by pomóc psu rozwinąć jego piestestwo…

 

Wierzę w to, że moją rolą na ziemi jest być najlepszym człowiekiem, jakim mogę być. Najlepszym tatą, mężem, pracownikiem, trenerem. W każdej z ról, tych które wybrałem lub które mi nadano, staram się być możliwie dobry, skuteczny, delikatny - w zależności od tego, czego dana rola dotyczy. Nie muszę być NAJLEPSZY we wszystkim, co robię, jednak uważam, że powinienem jutro być lepszy niż jestem dziś; że powinienem być tak dobry, jak to możliwe, przy moich zdolnościach i "mocy obliczeniowej". A skąd wiem, że mogę być jeszcze lepszy w tym co robię? A to dlatego, że spotykam wspaniałych ludzi, którzy są mistrzami w swojej dziedzinie. To oni pokazują możliwe drogi i motywują do podejmowania dalszej pracy. Takimi ludźmi się otaczam, od nich chcę się uczyć i z nimi rozmawiać. Właśnie to, w dużej mierze, określa moje jestestwo. A czy będę przy tym lepszy, czy gorszy niż Tomek Kowalski, czy Grzegorz Brzęczyszczykiewicz, to zupełnie inna para kaloszy.

 

Każdy pies też ma swoją „moc obliczeniową”, swoje ograniczenia, lęki, motywacje, doświadczenia. Wszystko co określa to, jakim jest w obecnej chwili. Moją rolą jako trenera jest wydobyć z niego to co ma najlepszego, pokazać jakie naprawdę ma możliwości i co jeszcze może osiągnąć - tak by jutro był lepszy niż jest dziś. I nawet jeśli nie będzie najmądrzejszym Burkiem w okolicy (choć jest duża szansa, że tak właśnie będzie :) ), to zarówno on, jak i i Ty, drogi właścicielu, poznasz ile dobrego niesie wspólna praca, wzajemne zrozumienie i jak fantastyczne mogą być tego efekty. 

Oto chodzi, by pomóc psu rozwinąć jego piestestwo.

Please reload

Polecamy na blogu

Kilka słów o korygowaniu złych zachowań.

May 9, 2019

1/5
Please reload

Ostatnie posty

December 14, 2017

February 15, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

Dołącz do nas na facebook'u
  • Facebook Classic
szkolenie psów warszawa, behawiorysta warszawa, szkolenie psów bingo,

© 2018 BINGO! Szkolenie Psów

International Association of Canine Professionals (IACP)

IACP#5401 - Associate Level

  • Wix Facebook page
  • YouTube Classic
  • Google+ App Icon